Opredelitev podaljšanje

Prva stvar, ki jo je treba narediti, da bi spoznali in razumeli pomen podaljšanja izraza, je odkriti njegov etimološki izvor. V tem smislu lahko rečemo, da ga najdemo v latinščini, natanko v "prorogare", ki je rezultat vsote dveh različnih delov:
- Predpona "pro-", ki je enakovredna "naprej".
-Glagol "rogare", ki ga lahko prevedemo kot "vprašaj" ali "poskusimo pridobiti".

Podaljšanje

Podaljšanje je podaljšanje določenega izraza . To pomeni, da se v primeru, da je že določeno obdobje potrebno ali ga je treba podaljšati, vzpostavi podaljšanje.

Predpostavimo, da založnik sproži natečaj za zgodbo in vabi pisatelje, naj svoja dela predstavijo do vključno 31. avgusta. Glede na zahteve številnih avtorjev, da podaljša rok, založnik napoveduje podaljšanje in vzpostavi novo zapiranje tekmovanja za 15. september.

Podobno se lahko zgodi z datumi zapadlosti računa . Telefonsko podjetje pošlje račun, ki ustreza mesecu maju, svojim strankam in ga določi kot datum zapadlosti 10. junija . Zaradi naravne katastrofe, ki povzroča gospodarske težave, družba sprejme odločitev o podaljšanju za 20 dni in tako podaljša rok plačila.

Podaljšanja, znana tudi kot dopolnilna, podaljšana ali podaljšana, so v nekaterih športih pogosta. V tem primeru je podaljšanje dodaten čas za igro, ki se doda pravilniku, ko je registracija neodločena. Na ta način podaljšanje zagotavlja možnost, da se ta enakost prekine in da je zmagovalna ekipa.

Vsak šport uvaja vrsto pravil glede razširitev. Tako, na primer, v nogometu to pomeni dva krat več kot petnajst minut. Če je na koncu teh rezultatov še vedno izenačen, se bo dogajal razvoj kazenskih strelov.

Pri košarki je dodatno obdobje podaljšanja 5 minut, isti čas pa je določen za druge športe, kot je npr. Hokej na ledu.

Veliko je razširitev, ki so se že zgodile v zgodovini športa na splošno. Tako bi bilo na primer pri Španiji v tekmi finala svetovnega prvenstva v nogometu proti Nizozemski. Nogometni stadion v Johannesburgu, v Afriki, je bil prizor tega dogodka, zaradi katerega je španska ekipa zmagala po podaljšku, vezni igralec nogometnega kluba Barcelona, ​​Andres Iniesta, je dosegel zadetek. Zadel je v 116. minuti igre.

Na primer: košarkaška tekma v ACB ligi Španije se konča s rezultatom 75-75 na koncu 40 minut igre . Nato se začne 5-minutno podaljšanje . V primeru, da se prvi podaljšek konča tudi z enakostjo, se bodo mnogi igrali po potrebi, dokler ne bo razglašen zmagovalec.